Müzik sektöründe gelecek vadeden ve genç yaşında aramızdan ayrılan sanatçılarımızı anmak ve onların eserlerini hatırlatmak için bu konuyu hazırlama gereği duyduk.
Milyonlarca hayranı olan ve çıkaracakları albümleri günler öncesinden heyecan yaratan sanatçılarımızın ani ölümleri sevenleri tarafından büyük üzütülerle ve şokla karşılanıyor. Bu değerlerimizin müzik geçmişlerinden kısaca bahsedeceğiz.

Gökhan Semiz

Grup Vitamin’in solistlerinden olan Gökhan Semiz 1998 yılında elim bir trafik kazası sonucunda aramızdan ayrıldığında yalnızca 29 yaşındaydı.

Kerim Tekin

Hâlâ akıllarda kalan doksanlar müziğinin içinden gelen, ilk albümünü 1995 yılında çıkaran ve bu albümle birlikte patlamaya yaşayan genç şarkıcı 1998 yılında konser dönüşünde geçirdiği trafik kazasıyla bizlere veda etti.

Ajlan Büyükburç

Türk popunun usta isimlerinden, yakın dönemde aramızdan ayrılan Erol Büyükburç’un kızı olan Ajlan, Ege bölgesinde geçirdiği bir trafik kazası sonucunda hayatını yitirdi.

Yavuz Çetin

Ülkemizin en önde gelen müzisyenleri tarafından gelmiş geçmiş en iyi gitarist ilan edilen Yavuz Çetin, 1990 yılında çıkardığı solo albümle döneme damga vurdu. 2001 Yılında Boğaziçi köprüsünden atlayarak yaşamına son veren müzisyenin halen albümü önemli satış rakamlarına ulaşmaktadır.

Barış Akarsu

Barış Akarsu bir ses yarışmasıyla şöhret olup milyonlarca hayrana ulaşan, televizyon dizileriyle ekranlarda izlenme rekorları kıran işlere imza attı. Özel hayatındaki yardımsever tutumu ve efendiliği ile büyük beğeni toplamıştır. Doğum gününde geçirdiği trafik kazasıyla, 2007 yılında yani 28 yaşındayken hayata gözlerini yummuştur.

Onur Can Özcan

Buğulu sesi ve samimi yorumu ile youtube platformunda hatrı sayılır bir dinleyici kitlesi edinen ve sonrasında bestelerini birçok şarkıcıyla paylaşan genç şarkıcı Onur Can Özcan 2018 yılında arkadaşlarıyla birlikte çıktığı bir tekne gezisi sonrasında hayatını kaybetti. Yaramızda Kalsın şarkısıyla dinleme rekorları kıran şarkıcının ölümü birçok hayranına şok etkisi yarattı.

Aramızdan ayrılan bu kıymetli sanatçılara rahmet diliyor, sevenlerinin acılarını paylaşıyoruz. Şarkıcılarımızın eserlerini mp3 indir linkimizden ziyaret edebileceğiniz siteden edinebilirsiniz.

Keyifli dinlemeler…